O mně

Kdo jsem?

SledujCestu, Cesťák. Magor do silniční dopravy jsem od mala, ale oficiálně tak od roku 2009, kdy jsem kupoval i svou první čínskou onboard kameru do auta. Tehdy ještě nebyly moc rozšířené a najít nějakou kvalitní bylo jako hledat jehlu v kupce sena. Dával jsem za ni tenkrát asi 5000Kč, ale i když ve specifikacích měla HD kvalitu, realita byla někde jinde. V roce 2011 jsem již koupil konečně normální FullHD kameru s GPS, ale až po urgování internetového obchodu Alza.cz, aby sortiment doplnil. Dva roky nato jsem zde pořídil i první radarový detektor Beltronics.

Radarový detektor Beltronics

Na Youtube jsem začal točit někdy v roce 2010, kdy byla dnešní česká dashcam scéna ještě v plenkách. Rád jsem tehdy sledoval videa od již dnešních dashcam veteránů, jako je Hanácká Knedlíkárna (tehdy gebic/janatomam4), rob3rtcz nebo TVZNOVA, jehož videa se tenkrát ve velkém kradla a vkládala na portál Stream.cz, kde měla statisíce shlédnutí. Proto do videí vkládám vodoznaky, je to jediná možnost alespoň nějakým způsobem ochránit autorství.Nápad točit a stříhat videa na Youtube byl volnočasovým koníčkem, v roce 2012 jsem založil kanál dnešní podoby, který již měl jen jedinou tématiku se zaměřením na natáčení dopravních situací. I když už nevytvářím videa jako dříve, jsem rád, že můj kanál byl mimo jiné inspirací a impulzem pro dnešní špičky dashcam scény, jako je Plzeňská jehlárenská, Liberecká palírna, Agresivní řidič a další.


Mám rád originalitu, kreativitu. Jsem pro za každý kanál, který přijde na scénu s novými nápady 🙂

Čím jezdím?

Pouze vozidly o čtyřech kolech do maximální hmotnoti 3,5t. Tovární značky Škoda, VW (osobní vozy), Mercedes, Ford, Retault, Citroën a Fiat (užitkové vozy).

Kolik mám trestných bodů?

Nula.

Motto

Nedělám videa jen pro publikum, ale taková, která baví i mne samotného.